Spoj se s námi
Spoj se s námi

Kde nás najdeš

Údolní 495/19
602 00 Brno

Tel.: +420 776 875 043
hello@kumstbrno.cz


Bike
Friendly

Animal
Friendly

Provozovatel:
JIC, zájmové sdružení právnických osob,
IČO: 711 80 478, www.jic.cz

Lidé z KUMSTu
Lidé z KUMSTu

Koho můžeš potkat
KUMST principálka

Zdeňka Hubáček Kujová

Chci pomáhat rozvíjet Brno jako kreativní město. Ke kultuře mám blízko už od svého studia divadelního a kulturního managementu na JAMU a Fachhochschule v Postupimi. Založila jsem s partnerem filmovou produkci GNOMON Production a podílela se na vzniku Filmové kanceláře Brno a filmového fondu JFNF.
V divadelním světě jsem se nějakou dobu pohybovala jako spoluzakladatelka Divadla Feste, při spolupráci s prof. Ctiborem Turbou, s režisérem Dušanem D. Pařízkem v Divadle Komedie. Od své stáže v lipské Baumwollspinnerei se zaměřuji hlavně na kreativní průmysly a jejich rozvoj. Zpracovala jsem s kolegy Studii proveditelnosti Kreativního centra Brno a stála jsem u zrodu kreativního inkubátoru UPPER ve Zlíně a Pražského kreativního centra. A tím to všechno začalo. V KUMSTu jsem koordinátorkou chodu celého ansámblu.
Více
KUMST komunitní kurátor

David Severa

Jsem brněnský návrhář, patriot a v Kumstu se starám o program akcí a komunitu tvůrců. Během studia na brněnské Šuřce jsem založil platformu MNM (Malá noc módy), která mapuje a představuje studentskou, alternativní a performativní módní tvorbu.
Pod svou značkou Severa Area tvořím mikro-kolekce na pomezí módní a multimediální tvorby. Baví mě pořádat kulturní akce v opuštěných budovách a organizovat slow-fashion akce a přednášky. A občas mě můžete potkat, jak po Brně provázím turisty.
Více
KUMST produkční

Barbora Netopilová

Stála jsem u zrodu úspěšných lokálních značek v eshopu ZOOT, kde jsem měla na starosti produkci. Zabývám se etikou podnikání a aplikovatelností etiky napříč obory. Na Ministerstvu kultury jsem působila jako expertka v oblasti rozhlasu a televize a prosazovala podporu komunitních médií.
Měla jsem tu čest přednášet etiku a dějiny na ČVUT a na Univerzitě Karlově. Láska k literatuře mě přivedla až k doktorském studiu, kde jsem se zabývala mystikou Dostojevského a Nietzscheho. KUMST je pro mě místem, které ukazuje, že vztahy jsou tvůrčí. Jsem produkční a koordinátorka programu Kreativní vouchery.
Více
KUMST pravá ruka

Beata Tynklová

Jsem kulturní nadšenec a milovník Brna. Fandím mu, ať je co nejvíce pestré, tepe životem a hýří kreativními lidmi, se zachováním své vlastní autenticity a přírodních krás. Chci toto poselství předávat i mladým generacím, aby město podrobovaly citlivým novým výzvám, vážily si ho a s láskou o ně pečovaly.
Se svými studijními zkušenostmi z marketingu, ekonomie a hotelnictví a následným angažmá po různých brněnských reklamních agenturách mám bohaté zkušenosti, a to různorodé. Smysl v práci jsem našla až v JICu, kde se snoubí podpora podnikání s cílením dalších kroků rozvoje Jihomoravského kraje, vše za účasti skvělých a nápaditých bytostí. V KUMSTu mám na starosti chod recepce a showroomu, pronájem prostor a provozní záležitosti. Tak, milý Kreativní Hube klíčící z vyživené kulturní půdy, vykročme pravou!
Více
KUMST recepční

Pavlína Boxanová

Být obklopena kreativními a inspirativními lidmi je pro mě stejně životně důležité, jako mít možnost uzavřít se do svého tvůrčího časoprostoru, který jsem našla ve vlastním projektu Glory_Box - značce, pod kterou kreslím a ilustruji. Lidé v Kumstu, jejich činnosti a projekty, radosti z práce i starosti s podnikáním, jsou mi tak velmi blízké.
Moje uvědomělejší Já se začalo formovat díky studiu na KISK FF MU, během života ve Velké Británii a také působením ve Vzdělávacím institutu I.E.S. Nejčerstvější zkušenosti si přináším z Impact Hub Brno, kde jsem pracovala jako komunitní manažerka a kde jsem začala práci v komunitním prostředí milovat. V KUMSTu mě potkáte na recepci, kterou pro vás budeme, společně s Beou, pravidelně dobíjet pozitivní energií :)
Více
KUMST co je potřeba

Michaela Ihazová

Jsem milovník všeho kreativního, není tedy překvapivé, že mé kroky vedly opět do JICu, kde jsem před 10 lety svou pracovní kariéru začínala. Za těch 10 let jsem si prošla pracovními zkušenostmi, které nemohly směřovat jinam než do kreativního hubu.

Kavárna - Recepce - Eventy - Administrativa - Transfer technologií - Inovace - VaVpi - Nápady - Inspirace

Pracovala jsem v univerzitní prostředí, svobodné firmě i korporátu. Vystudovala jsem kartografii a geografii na MU, ale tomuto oboru jsem se v praxi příliš nevěnovala, spíš jsem svou lásku ke geografii a mapám využívala na cestách po celém světě. Nyní jsem zakotvila v KUMSTu, kde příležitostně pomáhám s organizací programu Kreativní vouchery a služeb zasídleným kreativcům.
Více

Chceš vědět, co se v KUMSTu děje?

Děkujeme za tvůj zájem o KUMST.