Spoj se s námi
Spoj se s námi

Kde nás najdeš

Údolní 495/19
602 00 Brno

hello@kumstbrno.cz
Tel.: +420 776 875 043

Kdy můžeš přijít
PO - PÁ: 8:30 - 16:00


Bike
Friendly

Animal
Friendly

Provozovatel:
JIC, zájmové sdružení právnických osob,
IČO: 711 80 478, www.jic.cz

Lidé z KUMSTu
Lidé z KUMSTu

Koho můžeš potkat
Vedení KUMSTu / Konzultační služby / Spolupráce

David Severa

Jsem brněnský návrhář, patriot a v KUMSTu se starám o jeho fungování, spolupráce s partnery a konzultační služby. Během studia na brněnské Šuřce jsem založil platformu MNM (Malá noc módy), která mapuje a představuje studentskou, alternativní a performativní módní tvorbu.
Pod svou značkou Severa Area tvořím mikro-kolekce na pomezí módní a multimediální tvorby. Baví mě pořádat kulturní akce v opuštěných budovách a organizovat slow-fashion akce a přednášky. A občas mě můžete potkat, jak po Brně provázím turisty.
Více
Komunita / Kurátorství obsahu / Propojování

Barbora Netopilová

Mám na starosti náplň programu jednotlivých oborových měsíců KUMSTu a komunitu kreativních profesionálů v našem regionu. KUMST je pro mě místem, které ukazuje, že vztahy jsou tvůrčí. Před KUMSTem jsem pracovala pro Ministerstvo kultury na Strategii kulturních a kreativních průmyslů, vyráběla módu v e-shopu ZOOT nebo dělala PR pro ekologickou elektrárnu.
Vystudovala jsem Aplikovanou etiku a pokoušela se o doktorát o Dostojevském a Nietzschem. Přednášela etiku a dějiny na ČVUT a Univerzitě Karlově, hodně cestovala, četla a vždycky milovala život ve všech jeho podobách. A pak jsem se přestěhovala do Brna♥
Více
Recepce / Coworking / Marketingová produkce

Beata Tynklová

Jsem kulturní nadšenec a milovník Brna. Fandím mu, ať je co nejvíce pestré, tepe životem a hýří kreativními lidmi, se zachováním své vlastní autenticity a přírodních krás. Chci toto poselství předávat i mladým generacím, aby město podrobovaly citlivým novým výzvám, vážily si ho a s láskou o ně pečovaly.
Se svými studijními zkušenostmi z marketingu, ekonomie a hotelnictví a následným angažmá po různých brněnských reklamních agenturách mám bohaté zkušenosti, a to různorodé. Smysl v práci jsem našla až v JICu, kde se snoubí podpora podnikání s cílením dalších kroků rozvoje Jihomoravského kraje, vše za účasti skvělých a nápaditých bytostí. V KUMSTu mám na starosti chod recepce, provozní záležitosti, pronájmy zasedaček a coworkingu, marketingovou produkci.
Více
Obsah akcí a výstav / Produkce / Konzultační služby

Tamara Pavlechová

V KUMSTu se starám o obsah a produkci eventů, kurátorství výstav a program Skupinových konzultací. Konzultuji také začínající projekty z kreativního a kulturního prostředí. KUMST je pro mě místem, kde vzděláváme a tím umožňujeme, aby byl váš projekt vidět a slyšet!
Ve volném čase zůstávám u kreativity, věnuji se (analogové) fotografii a tetování. Během studia managementu v kultuře, jsem s kolegyní založila off.space galerii Postpost, kde dáváme prostor realizaci mladým umělcům*kyním, bez ohraničení uměleckými formami. V minulosti jsem participovala na fundraisingu a kurátorství dalších projektů (BAD, MNM) a psala pro Czechdesign.
Více
Recepce / Pronájmy na akce / Eventová produkce

Aneta Tkadlecová

Jsem moc ráda, že můžu být součástí kreativního prostředí, které v KUMSTu cítíte na každém kroku. Nejčastěji mě tu potkáte na recepci, kde se společně se svojí kolegyní Beou starám o chod recepce a o naše členy. Pokud vás prostory KUMSTu očarovaly stejně jako mě, a chtěli byste u nás uspořádat vaši akci, neváhejte se na mě obrátit, ráda vám s tím pomůžu.
V minulosti jsem absolvovala stáž v Národním divadle Brno, částečně v činoherním a částečně v baletním souboru, roce 2019 jsem se spolupodílela na organizaci festivalu Brněnský sedmnáctý, který pořádají studenti brněnských univerzit.
Více
Administrace kreativních voucherů

Michaela Ihazová

Jsem milovník všeho kreativního, není tedy překvapivé, že mé kroky vedly opět do JICu, kde jsem před 10 lety svou pracovní kariéru začínala. Za těch 10 let jsem si prošla pracovními zkušenostmi, které nemohly směřovat jinam než do kreativního hubu.

Kavárna - Recepce - Eventy - Administrativa - Transfer technologií - Inovace - VaVpi - Nápady - Inspirace

Pracovala jsem v univerzitním prostředí, svobodné firmě i korporátu. Vystudovala jsem kartografii a geografii na MU, ale tomuto oboru jsem se v praxi příliš nevěnovala, spíš jsem svou lásku ke geografii a mapám využívala na cestách po celém světě. Nyní jsem zakotvila v KUMSTu, kde příležitostně pomáhám s organizací programu Kreativní vouchery a služeb zasídleným kreativcům.
Více
Gamebaze

Lukáš Veselý

Herní vývojář téměř celou svoji pracovní, ale i zájmovou kariéru. Počítačové, deskové, karetní, společenské, táborové, rozvojové, rolové a šifrovací hry jsem tvořil, hrál i organizoval. Během studia psychologie a žurnalistiky jsem se vydal na dráhu designera videoher, která mě dovedla na pozice jako projektový lead a produkční.
Po několika letech v projektu “rodičovská dovolená” se aktuálně v KUMSTu věnuji koncepci a praktickému spuštění herního inkubátoru coby podpoře začínajících vývojářských studií. Dalším cílem je pomoct v Brně vytvořit celé vzdělávací a komunitní game dev centrum, podobně jako je KUMST pro kreativní obory.
Více
Gamebaze

Natálie Sodomková

V kreativním hubu KUMST pracuji na projektu Gamebaze, kde se starám o komunitu herních vývojářů, vytvářím program pro veřejnost i členy a konzultuji herní projekty.
Současné umění, ilustrace a médium hry byly středobodem mého zájmu během studií na Fakultě výtvarných umění v Ateliéru herních médií. Zde vznikl i kolektiv Ateliér Duchů, díky kterému mám zkušenosti s vývojem digitálních i deskových her. Aktuálně se svou činností snažím podporovat kulturu kolem herního vývoje, podílím se na festivalu studentských her Lektvar, nebo na interaktivní výstavě Kompas.
Více
Zakladatelka / konzultantka / project development

Zdeňka Hubáček Kujová

Chci pomáhat rozvíjet Brno jako kreativní město. Ke kultuře mám blízko už od svého studia divadelního a kulturního managementu na JAMU a Fachhochschule v Postupimi. Založila jsem s partnerem filmovou produkci GNOMON Production a podílela se na vzniku Filmové kanceláře Brno a filmového fondu JFNF.
V divadelním světě jsem se nějakou dobu pohybovala jako spoluzakladatelka Divadla Feste, při spolupráci s prof. Ctiborem Turbou, s režisérem Dušanem D. Pařízkem v Divadle Komedie. Od své stáže v lipské Baumwollspinnerei se zaměřuji hlavně na kreativní průmysly a jejich rozvoj. Zpracovala jsem s kolegy Studii proveditelnosti Kreativního centra Brno a stála jsem u zrodu kreativního inkubátoru UPPER ve Zlíně a Pražského kreativního centra. A tím to všechno začalo. V KUMSTu jsem koordinátorkou chodu celého ansámblu.
Více
Koordinátorka a garantka mapování KKO

Blanka Marková

Jsem absolventkou doktorského studia Politické a kulturní geografie na Ostravské univerzitě, se kterou jsem stále propojena pupeční šňůrou. Bytostně ale patřím na domovskou jižní Moravu, kde mě můžete potkat jako neúnavnou obhájkyni pozitivních dopadů KKO na rozvoj měst a regionů, ale i ve sklepě či ve vinohradě.
V KKO působím v řadě rozličných rolí – jako konzultantka, autorka strategických dokumentů a odborných publikací, hodnotitelka grantových žádostí, moderátorka konferencí nebo organizátorka festivalů. Moje působnost zasahuje i do oblastí vzdělávání, cestovního ruchu a marketingu (ocenění Marketérka roku 2015) a to jak v ČR, tak v zahraničí. Pod hlavičkou Kumstu mám na starosti mapování KKO v Jihomoravském kraji a koordinaci tvorby strategie na podporu audiovizuálního průmyslu.
Více
Administrátorka mapování KKO

Petra Stránská

Jsem výkonnou produkční a krizovou manažerkou kulturních a vzdělávacích projektů, eventů a konferencí. Po letech strávených u divadla v Praze, jsem se přestěhovala do Mikulova, kde jsem na pozici produkční organizovala kulturní akce, Stála jsem u zrodu brněnského literárního salonu Rezidence Café Kaprál, kde se starám o produkci literárních večerů.
Spolupracovala jsem na kandidatuře Brna na titul Evropské hlavní město kultury. Pod hlavičkou KUMSTu se starám o administrativu k mapování KKO v Jihomoravském kraji.
Více
Propagace / Social media

Jana Janoušková

Moje slova čtete na instagramu, facebooku, na našem webu i v newsletteru. Beru vás s sebou na vernisáže, přednášky i workshopy a vždycky víte všechno první. Kromě KUMSTu spolupracuji s multimediálními architekty VISUALOVE a starám se o festival Prototyp.
I díky studiu estetiky mne provází láska ke kráse, historii, kultuře, umění i módě. Kromě sítí se starám o svou soukromou botanickou zahradu, dva kocoury a ráda se ztrácím v hrnku kávy a na stránkách knih. Dokážu poradit s IG strategií, nachystám květiny na svatbu a ze všeho nejraději objevuju novou inspiraci na cestách.
Více

Chceš vědět, co se v KUMSTu děje?

Děkujeme za tvůj zájem o KUMST.