Spoj se s námi
Spoj se s námi

Kde nás od října najdeš

Údolní 495/19
602 00 Brno

Tel.: 721 933 262
hello@kumstbrno.cz


Bike
Friendly

Animal
Friendly

Lidé z KUMSTu
Lidé z KUMSTu

Koho můžeš potkat
KUMST manažerka

Zdeňka Kujová

Chci pomáhat rozvíjet Brno jako kreativní město. Ke kultuře mám blízko už od svého studia divadelního a kulturního managementu na JAMU a Fachhochschule v Postupimi. Založila jsem s partnerem filmovou produkci GNOMON Production a podílela se na vzniku Filmové kanceláře Brno a filmového fondu JFNF.
V divadelním světě jsem se nějakou dobu pohybovala jako spoluzakladatelka Divadla Feste, při spolupráci s prof. Ctiborem Turbou, s režisérem Dušanem D. Pařízkem v Divadle Komedie. Od své stáže v lipské Baumwollspinnerei se zaměřuji hlavně na kreativní průmysly a jejich rozvoj. Zpracovala jsem s kolegy Studii proveditelnosti Kreativního centra Brno a stála jsem u zrodu kreativního inkubátoru UPPER ve Zlíně a Pražského kreativního centra. A tím to všechno začalo.
Více
KUMST komunitní kurátor

David Severa

Jsem brněnský návrhář, patriot a v Kumstu se starám o program akcí a komunitu tvůrců. Během studia na brněnské Šuřce jsem založil platformu MNM (Malá noc módy), která mapuje a představuje studentskou, alternativní a performativní módní tvorbu.
Pod svou značkou Severa Area tvořím mikro-kolekce na pomezí módní a multimediální tvorby. Baví mě pořádat kulturní akce v opuštěných budovách a organizovat slow-fashion akce a přednášky. A občas mě můžete potkat, jak po Brně provázím turisty.
Více
KUMST produkční

Barbora Netopilová

Stála jsem u zrodu úspěšných lokálních značek v eshopu ZOOT, kde jsem měla na starosti produkci. Zabývám se etikou podnikání a aplikovatelností etiky napříč obory. Na Ministerstvu kultury jsem působila jako expertka v oblasti rozhlasu a televize a prosazovala podporu komunitních médií.
Měla jsem tu čest přednášet etiku a dějiny na ČVUT a na Univerzitě Karlově. Láska k literatuře mě přivedla až k doktorském studiu, kde jsem se zabývala mystikou Dostojevského a Nietzscheho. KUMST je pro mě místem, které ukazuje, že vztahy jsou tvůrčí. Jsem produkční a koordinátorka programu Kreativní vouchery.
Více

Chceš vědět, co se v KUMSTu děje?

Děkujeme za tvůj zájem o KUMST.