Spoj se s námi
Spoj se s námi

Kde nás najdeš

Údolní 495/19
602 00 Brno

hello@kumstbrno.cz
Tel.: +420 776 875 043

Kdy můžeš přijít
PO - PÁ: 8:30 - 16:00


Bike
Friendly

Animal
Friendly

Provozovatel:
JIC, zájmové sdružení právnických osob,
IČO: 711 80 478, www.jic.cz

Lidé z KUMSTu
Lidé z KUMSTu

Koho můžeš potkat
Vedení KUMSTu / Konzultační služby / Spolupráce

David Severa

Jsem brněnský návrhář, patriot a v Kumstu se starám o jeho fungování, spolupráce s partnery a konzultační služby. Během studia na brněnské Šuřce jsem založil platformu MNM (Malá noc módy), která mapuje a představuje studentskou, alternativní a performativní módní tvorbu.
Pod svou značkou Severa Area tvořím mikro-kolekce na pomezí módní a multimediální tvorby. Baví mě pořádat kulturní akce v opuštěných budovách a organizovat slow-fashion akce a přednášky. A občas mě můžete potkat, jak po Brně provázím turisty.
Více
Komunitní kurátorka / Marketing / Obsah

Barbora Netopilová

Mám na starosti náplň programu jednotlivých oborových měsíců KUMSTu a komunitu kreativních profesionálů v našem regionu. KUMST je pro mě místem, které ukazuje, že vztahy jsou tvůrčí. Před KUMSTem jsem pracovala pro Ministerstvo kultury na Strategii kulturních a kreativních průmyslů, vyráběla módu v e-shopu ZOOT nebo dělala PR pro ekologickou elektrárnu.
Vystudovala jsem Aplikovanou etiku a pokoušela se o doktorát o Dostojevském a Nietzschem. Přednášela etiku a dějiny na ČVUT a Univerzitě Karlově, hodně cestovala, četla a vždycky milovala život ve všech jeho podobách. A pak jsem se přestěhovala do Brna♥
Více
Recepce / Pronájmy na akce / Eventová produkce

Aneta Tkadlecová

V Brně žiju poslední tři roky a v kreativním prostředí se pohybuju především v oblasti divadla. Absolvovala jsem stáž v Národním divadle Brno, částečně v činoherním a částečně v baletním souboru. Chvíli jsem taky strávila na stáži Odboru kultury Magistrátu města Brna, kde jsem mohla nahlédnout na kulturu v Brně zase z jiného úhlu. V roce 2019 jsem se spolupodílela na organizaci skvělého festivalu Brněnský sedmnáctý, který každoročně pořádají studenti brněnských univerzit.
Jsem moc ráda, že můžu být součástí kreativního prostředí, které v KUMSTu cítíte na každém kroku. Nejčastěji mě tu potkáte na recepci, kde se společně se svojí kolegyní Beou starám o chod recepce a o naše členy.
Více
Obsah a produkce akcí

Tamara Pavlechová

O brněnskou kulturu se zajímám od studia uměnověd, zpočátku mě rozvíjely hlavně stáže v galeriích a na Odboru kultury. Poté, během studia managementu v kultuře, jsem s kolegyní založila off.space galerii postpost, kde dáváme prostor realizaci mladým umělcům*kyním, bez ohraničení uměleckými formami.
Ve volném čase se věnuji (analogové) fotografii a tetování. V KUMSTu se starám o obsah a produkci eventů a kulturního programu. KUMST je pro mě prostředím, kde mohu pomáhat rozvíjet vaši kreativitu!
Více
Administrace kreativních voucherů

Michaela Ihazová

Jsem milovník všeho kreativního, není tedy překvapivé, že mé kroky vedly opět do JICu, kde jsem před 10 lety svou pracovní kariéru začínala. Za těch 10 let jsem si prošla pracovními zkušenostmi, které nemohly směřovat jinam než do kreativního hubu.

Kavárna - Recepce - Eventy - Administrativa - Transfer technologií - Inovace - VaVpi - Nápady - Inspirace

Pracovala jsem v univerzitním prostředí, svobodné firmě i korporátu. Vystudovala jsem kartografii a geografii na MU, ale tomuto oboru jsem se v praxi příliš nevěnovala, spíš jsem svou lásku ke geografii a mapám využívala na cestách po celém světě. Nyní jsem zakotvila v KUMSTu, kde příležitostně pomáhám s organizací programu Kreativní vouchery a služeb zasídleným kreativcům.
Více
Herní inkubátor

Lukáš Veselý

Herní vývojář téměř celou svoji pracovní, ale i zájmovou kariéru. Počítačové, deskové, karetní, společenské, táborové, rozvojové, rolové a šifrovací hry jsem tvořil, hrál i organizoval. Během studia psychologie a žurnalistiky jsem se vydal na dráhu designera videoher, která mě dovedla na pozice jako projektový lead a produkční.
Po několika letech v projektu “rodičovská dovolená” se aktuálně v KUMSTu věnuji koncepci a praktickému spuštění herního inkubátoru coby podpoře začínajících vývojářských studií. Dalším cílem je pomoct v Brně vytvořit celé vzdělávací a komunitní game dev centrum, podobně jako je KUMST pro kreativní obory.
Více
Zakladatelka / konzultantka / project development

Zdeňka Hubáček Kujová

Chci pomáhat rozvíjet Brno jako kreativní město. Ke kultuře mám blízko už od svého studia divadelního a kulturního managementu na JAMU a Fachhochschule v Postupimi. Založila jsem s partnerem filmovou produkci GNOMON Production a podílela se na vzniku Filmové kanceláře Brno a filmového fondu JFNF.
V divadelním světě jsem se nějakou dobu pohybovala jako spoluzakladatelka Divadla Feste, při spolupráci s prof. Ctiborem Turbou, s režisérem Dušanem D. Pařízkem v Divadle Komedie. Od své stáže v lipské Baumwollspinnerei se zaměřuji hlavně na kreativní průmysly a jejich rozvoj. Zpracovala jsem s kolegy Studii proveditelnosti Kreativního centra Brno a stála jsem u zrodu kreativního inkubátoru UPPER ve Zlíně a Pražského kreativního centra. A tím to všechno začalo. V KUMSTu jsem koordinátorkou chodu celého ansámblu.
Více
Koordinátorka a garantka mapování KKO

Blanka Marková

Jsem absolventkou doktorského studia Politické a kulturní geografie na Ostravské univerzitě, se kterou jsem stále propojena pupeční šňůrou. Bytostně ale patřím na domovskou jižní Moravu, kde mě můžete potkat jako neúnavnou obhájkyni pozitivních dopadů KKO na rozvoj měst a regionů, ale i ve sklepě či ve vinohradě.
V KKO působím v řadě rozličných rolí – jako konzultantka, autorka strategických dokumentů a odborných publikací, hodnotitelka grantových žádostí, moderátorka konferencí nebo organizátorka festivalů. Moje působnost zasahuje i do oblastí vzdělávání, cestovního ruchu a marketingu (ocenění Marketérka roku 2015) a to jak v ČR, tak v zahraničí. Pod hlavičkou Kumstu mám na starosti mapování KKO v Jihomoravském kraji a koordinaci tvorby strategie na podporu audiovizuálního průmyslu. Jsem absolventkou doktorského studia Politické a kulturní geografie na Ostravské univerzitě, se kterou jsem stále propojena pupeční šňůrou. Bytostně ale patřím na domovskou jižní Moravu, kde mě můžete potkat jako neúnavnou obhájkyni pozitivních dopadů KKO na rozvoj měst a regionů, ale i ve sklepě či ve vinohradě. V KKO působím v řadě rozličných rolí – jako konzultantka, autorka strategických dokumentů a odborných publikací, hodnotitelka grantových žádostí, moderátorka konferencí nebo organizátorka festivalů. Moje působnost zasahuje i do oblastí vzdělávání, cestovního ruchu a marketingu (ocenění Marketérka roku 2015) a to jak v ČR, tak v zahraničí. Pod hlavičkou Kumstu mám na starosti mapování KKO v Jihomoravském kraji a koordinaci tvorby strategie na podporu audiovizuálního průmyslu.
Více
Recepce / Coworking / Marketingová produkce

Beata Tynklová

Aktuálně jsem na sabatiklu, do KUMSTu se vracím v Září. Jsem kulturní nadšenec a milovník Brna. Fandím mu, ať je co nejvíce pestré, tepe životem a hýří kreativními lidmi, se zachováním své vlastní autenticity a přírodních krás. Chci toto poselství předávat i mladým generacím, aby město podrobovaly citlivým novým výzvám, vážily si ho a s láskou o ně pečovaly.
Se svými studijními zkušenostmi z marketingu, ekonomie a hotelnictví a následným angažmá po různých brněnských reklamních agenturách mám bohaté zkušenosti, a to různorodé. Smysl v práci jsem našla až v JICu, kde se snoubí podpora podnikání s cílením dalších kroků rozvoje Jihomoravského kraje, vše za účasti skvělých a nápaditých bytostí. V KUMSTu mám na starosti chod recepce, provozní záležitosti, pronájmy zasedaček a coworkingu, marketingovou produkci.
Více

Chceš vědět, co se v KUMSTu děje?

Děkujeme za tvůj zájem o KUMST.