Spoj se s námi
Spoj se s námi

Kde nás najdeš

Údolní 495/19
602 00 Brno

Tel.: +420 776 875 043
hello@kumstbrno.cz


Bike
Friendly

Animal
Friendly

Provozovatel:
JIC, zájmové sdružení právnických osob,
IČO: 711 80 478, www.jic.cz

Lidé z KUMSTu
Lidé z KUMSTu

Koho můžeš potkat
KUMST principálka

Zdeňka Hubáček Kujová

Chci pomáhat rozvíjet Brno jako kreativní město. Ke kultuře mám blízko už od svého studia divadelního a kulturního managementu na JAMU a Fachhochschule v Postupimi. Založila jsem s partnerem filmovou produkci GNOMON Production a podílela se na vzniku Filmové kanceláře Brno a filmového fondu JFNF.
V divadelním světě jsem se nějakou dobu pohybovala jako spoluzakladatelka Divadla Feste, při spolupráci s prof. Ctiborem Turbou, s režisérem Dušanem D. Pařízkem v Divadle Komedie. Od své stáže v lipské Baumwollspinnerei se zaměřuji hlavně na kreativní průmysly a jejich rozvoj. Zpracovala jsem s kolegy Studii proveditelnosti Kreativního centra Brno a stála jsem u zrodu kreativního inkubátoru UPPER ve Zlíně a Pražského kreativního centra. A tím to všechno začalo. V KUMSTu jsem koordinátorkou chodu celého ansámblu.
Více
KUMST komunitní kurátor

David Severa

Jsem brněnský návrhář, patriot a v Kumstu se starám o program akcí a komunitu tvůrců. Během studia na brněnské Šuřce jsem založil platformu MNM (Malá noc módy), která mapuje a představuje studentskou, alternativní a performativní módní tvorbu.
Pod svou značkou Severa Area tvořím mikro-kolekce na pomezí módní a multimediální tvorby. Baví mě pořádat kulturní akce v opuštěných budovách a organizovat slow-fashion akce a přednášky. A občas mě můžete potkat, jak po Brně provázím turisty.
Více
KUMST garantka kreativních voucherů a produkční eventů

Barbora Netopilová

Stála jsem u zrodu úspěšných lokálních značek v eshopu ZOOT, kde jsem měla na starosti produkci. Zabývám se etikou podnikání a aplikovatelností etiky napříč obory. Na Ministerstvu kultury jsem působila jako expertka v oblasti rozhlasu a televize a prosazovala podporu komunitních médií.
Měla jsem tu čest přednášet etiku a dějiny na ČVUT a na Univerzitě Karlově. Láska k literatuře mě přivedla až k doktorském studiu, kde jsem se zabývala mystikou Dostojevského a Nietzscheho. KUMST je pro mě místem, které ukazuje, že vztahy jsou tvůrčí. Jsem Garantka programu Kreativní vouchery a produkční eventů na KUMSTu.
Více
KUMST pravá ruka

Beata Tynklová

Jsem kulturní nadšenec a milovník Brna. Fandím mu, ať je co nejvíce pestré, tepe životem a hýří kreativními lidmi, se zachováním své vlastní autenticity a přírodních krás. Chci toto poselství předávat i mladým generacím, aby město podrobovaly citlivým novým výzvám, vážily si ho a s láskou o ně pečovaly.
Se svými studijními zkušenostmi z marketingu, ekonomie a hotelnictví a následným angažmá po různých brněnských reklamních agenturách mám bohaté zkušenosti, a to různorodé. Smysl v práci jsem našla až v JICu, kde se snoubí podpora podnikání s cílením dalších kroků rozvoje Jihomoravského kraje, vše za účasti skvělých a nápaditých bytostí. V KUMSTu mám na starosti chod recepce a showroomu, pronájem prostor a provozní záležitosti. Tak, milý Kreativní Hube klíčící z vyživené kulturní půdy, vykročme pravou!
Více
KUMST práce všeho druhu

Aneta Tkadlecová

V Brně žiju poslední tři roky a v kreativním prostředí se pohybuju především v oblasti divadla. Absolvovala jsem stáž v Národním divadle Brno, částečně v činoherním a částečně v baletním souboru. Chvíli jsem taky strávila na stáži Odboru kultury Magistrátu města Brna, kde jsem mohla nahlédnout na kulturu v Brně zase z jiného úhlu. V roce 2019 jsem se spolupodílela na organizaci skvělého festivalu Brněnský sedmnáctý, který každoročně pořádají studenti brněnských univerzit. Momentálně mě můžete potkat (kromě KUMSTu) na pokladně BuranTeatru, nově CO.LABSu.
Jsem moc ráda, že můžu být součástí kreativního prostředí, které v KUMSTu cítíte na každém kroku. Nejčastěji mě tu potkáte na recepci, kde se společně se svojí kolegyní Beou starám o chod recepce a o naše členy.
Více
KUMST administrátorka kreativních voucherů

Michaela Ihazová

Jsem milovník všeho kreativního, není tedy překvapivé, že mé kroky vedly opět do JICu, kde jsem před 10 lety svou pracovní kariéru začínala. Za těch 10 let jsem si prošla pracovními zkušenostmi, které nemohly směřovat jinam než do kreativního hubu.

Kavárna - Recepce - Eventy - Administrativa - Transfer technologií - Inovace - VaVpi - Nápady - Inspirace

Pracovala jsem v univerzitní prostředí, svobodné firmě i korporátu. Vystudovala jsem kartografii a geografii na MU, ale tomuto oboru jsem se v praxi příliš nevěnovala, spíš jsem svou lásku ke geografii a mapám využívala na cestách po celém světě. Nyní jsem zakotvila v KUMSTu, kde příležitostně pomáhám s organizací programu Kreativní vouchery a služeb zasídleným kreativcům.
Více

Chceš vědět, co se v KUMSTu děje?

Děkujeme za tvůj zájem o KUMST.