Kurz (Ne)chci podnikat!
Kurz (Ne)chci podnikat!

Čtvrtek
08. 04. 2021
17:00
K
K
Pro studenty a začátečníky
Vstupné: Zdarma

Jarní kurz pro ty, co se chtějí živit tvorbou (8. 4. - 13. 5. 2021) 

Chystáš se pustit do své tvorby naplno, chceš dát řád svému novému projektu nebo si jen ověřit, jestli by ses uživil/a tvorbou? Připravujeme jarní kurz „(Ne)chci podnikat“ pro ty, kteří potřebují podpořit v rozjezdu vlastního kreativního živobytí.  Celkem v 6ti odpoledních se dozvíš odpovědi na všechny otázky spojené se začátkem udržitelného podnikání v kreativních odvětvích a taky si odneseš jasně definovaný koncept a návod, jak s ním dál pracovat. Ať už máš v plánu prodávat vlastní designové lampy, založit grafické studio, spustit eshop se svou módou, nebo si jednoduše začít konečně říkat o peníze za svou tvorbu - v tom všem ti zvládne tahle akce pomoci!     

Kurz pro začínající projekty i mírně pokročilé punkáče 

Jak už název napovídá: akce se nejlépe hodí pro lidi, kterým podnikání a slova jako cashflow, branding nebo cenotvobra ještě tolik neříkají. Kurz jsme připravili na míru pro všechny, kteří mají nápad a aktuálně se chystají začít živit tvorbou v oblastech architektury, designu, módy, filmu, herního vývoje, knižního trhu, reklamy, hudby, rozhlasu nebo třeba online médií. Že už jsi se začal živit tvorbou tak trochu „na punk“ a chtělo by to projít si strukturovanými základy? I pro tebe se “(Ne)chci podnikat může hodit! V šesti podvečerech získáš potřebné informace k založení a prvním krokům pro tvoje udržitelné kreativní živobytí. Každý týden tě čeká jiné téma, kterým tě provedou naši zkušení lektoři z JICKUMSTu, kteří s podnikáním pomohli už desítkám start-upů a dalším začínajícím i pokročilým projektům. 

Šest odpolední k úspěšnému začátku 

Čeká tě celkem šest čtvrtečních podvečerů (v termínu 8. 4. - 13. 5., vždy ve čtvrtek od 17:00) zaměřených na potřebná témata, vždy od sedmnácti hodin. Kurz je koncipovaný jako celek, důrazně tedy doporučujeme absolvovat všechny jednotlivé termíny. Mezi jednotlivými termíny budeš mít týden na zpracování dojmů i domácích úkolů. 

A jaká témata tě tedy čekají?  

  • Popíšeš si, co přesně děláš a co ke svému podnikání ještě potřebuješ.  

  • Spočítáš si svoje osobní finance a zjistíš, kolik bys ideálně měl/a svým projektem vydělávat, aby tě uživil.  

  • Projdeš si i svoje podnikatelské náklady – jak ty startovací, tak pravidelné.  

  • Pojmenuješ si svého zákazníka, prozkoumáš trh a zjistíš, kdo je tvoje konkurence.  

  • Získáš podklady pro nastavení cenotvorby tvého produktu nebo služby.  

  • Dozvíš se, jaké existují investiční a bankovní zdroje financí.  

  • Zamyslíš se nad tím, co tvoří tvoji osobní značku a dozvíš se, jak a skrze jaké kanály ji můžeš propagovat.  

  • Nakonec to všechno probereš s tvůrcem z praxe a doptáš se na vše, co tě zajímá! 

To zní super, ale kolik to bude stát?  

Akce bude v budoucnu symbolicky zpoplatněná, tentokrát je ale úplně zdarma – jde o úplnou premiéru a moc nám pomůže, když se nám odvděčíš skrze zpětnou vazbu, hodnocení a návrhy pro zlepšení kurzu. Po akci bychom tě poprosili o vyplnění dotazníku, s některými účastníkybychom si chtěli po kurzu i popovídat. Díky tomu tak akci můžeme do příště dál vylepšovat a podpořit tak místní tvůrce ještě lépe!

Jak se přihlásit? 

Pro účast je nutné vyplnit registrační formulář, registraci ti potvrdíme po přečtení tvojí přihlášky emailem. Kapacita je limitovaná, doporučujeme s registrací neotálet! Pokud nevíš, zda se pro tebe kurz hodí, ozvi se nám a poradíme ti. Akce je plánovaná pro on-line, pokud se ale epidemiologická situace zlepší, naplánujeme pro účastníky i společné setkání u nás v KUMSTu!  

< Zpět na výpis akcí

Podívej se na další akce