Členové KUMSTu
Členové KUMSTu

Chceš vědět, kdo tvoří pod střechou KUMSTu? Nebo třeba hledáš kreativní duši na spolupráci? Nahlédni, kdo už u nás tvoří!

Mapu? Máme!

V KUMSTu je to trochu bludiště. Máme dvě budovy, čtyři patra, tajemná zákoutí - hotová pevnost Boyard! Raději si stáhni mapu ať u nás nezabloudíš! 

A354

Alina Matějová

Grafická designérka, na jejíž nezaměnitelnou stopu v Brně narazíš na každém druhém kroku. Alina je taky AI nadšenkyně, která do českého rybníčku vypustila HUMAIN, platformu, která propojuje AI s humanitními vědami.

Grafický design
Typografie
AI

Web
B420

Ateliér duchů

Ateliér Duchů se skrze Herní klastr stal součástí prvního herního inkubátoru v ČR! Z pozice autorské skupiny realizujeme projekty, ve kterých je na různých úrovních přítomné téma hry. Vycházíme z půdorysu dění v ateliéru Herních médií, FaVU VUT, kde vzájemně spolupracujeme na vývoji digitálních a deskových her.

Vývoj digitálních her
Vývoj deskových her
Kurzy digitální ilustrace a herní tvorby

Web
A409

Butterclub

Bt club je hudební seskupení mladých lidí z Brna, kteří tvoří na pomezí několika žánrů.

Hudba

Instagram
A213

Denisa Strmisková

Denisa se spolu se svým studiem zaměřuje na prostorový design různých forem a typologií, který zahrnuje multidisciplinární přístup spojující interiérovou architekturu, dekoraci a kreativní poradenství.

Interiérový design
Architektura
Konzultace

Web
A309

European Coffee Trip

Kluci z European coffe trip odlehčili hlavu všem kávovým nadšencům z Evropy, když pro ně vytvořili aplikaci s tipy, kam si pro svou kávovou závilost zajít. Kromě toho vydávají o kávě online magazín, natáčí videa a v jejich produkci vznikl také dokumentární film. Pro tip na skvělou kavárnu jedině sem!

Gastronomie
Online média
Software

Web
A213

Eva Veselá

Eva fotí svatby, lifestyle a portéty - vše v co věří, má ráda nebo chci podpořit. Vnáší do své práce a prostoru pozitivní vibe, energii a úsměv.

Fotografie

Instagram
B130

FabLab

Malý chrám tvořivosti, kde se nápady mění v reálné projekty. Ve FabLabu šitém na míru pro kreativce najdete 3D tiskárny, laserovou řezačku, řezací plotter nebo programovatelný šicí a vyšívací stroj. K tomu mechadílnu se základním vybavením (brusky, pila, akuvrtačka aj.).

Dílna plná mechanických i digitálních výrobních strojů
Vzdělávací akademie

Web
A408

Filip Knichal

Filip, architekt spojující inovativní design s udržitelností, propojuje vizi klienta s láskou k přírodě. Jeho přístup spočívá v kombinaci moderních udržitelných technologií s využitím přírodních a uprecyklovaných materiálů.

Architektura

Instagram
A211

Framehill

Ve Framehill se zaměřují na digitální produkci, motion a reklamu, umíme velké kampaně, ale baví je taky malé osobní projekty s důrazem na vizuální složku. Jejich cílem je vytvářet videa, vyprávět příběhy a přinášet vaše koncepty k životu.

Video
Reklama
Audiovizuální tvorba

Web
B236

60 seconds

Co dělají v 60seconds? Vysvětlí, co děláte. V 60 sekundách! Jak? Vytváří unikátní minutová kreslená videa za fixní cenu, s pevným deadlinem a jistotou dodání špičkového výsledku.

Explainer videa
Reklamy
Animace

Web
A310

Game dev area

Building the gamedev world since 2015.

Tvorba her

Web
A310

Herní inkubátor Gamebaze

První herní inkubátor v ČR je právě na KUMSTu. Odsud podporuje herní vývojáře a jejich tvorbu, podnikání ve [vývoji her] a regionální rozvoj herního průmyslu.

Vzdělávací a komunitní {gamedev} centrum v Brně
Herní cowork

Web
A310

Herní klastr

V herním klastru se spojují herní firmy, vzdělávací instituce a veřejný sektor v jeden celek. Jedná se tak o činnosti jak jednotlivců přes spolky, vývojářské společnosti až po školy a univerzity, které se zabývají tvorbou, výukou, propagací, podporou nebo výzkumem digitálních či deskových her.

Vzájemná komunikace a spolupráce herních vývojářů a firem
Osvěta významu her, propagace profesí herního vývoje
Vstup talentů do oboru a podpora vzdělávání

Web
A414

Christian Jánský

Chris vytváří písma na míru pro značky z celého světa. Ať už začínáte na zelené louce nebo jen přemýšlíte, jak se elegantně odlišit od konkurence, zvolené písmo může být pro úspěch rozhodující — zkuste si to třeba s písmolijnou KOMETA Typefaces od Chrise.

Typografie
Vizuál značky

Web
A313

Jakub Čáp

Jakub má na KUMSTu vlastní fotografický ateliér ve kterém pracuje na svých projektech z oblasti portrétní, módní i komerční fotografie.

Komerční fotka
Produktová fotografie
Umělecká fotografie

Web
A213

Josef Kubíček

Josef je profesionální fotograf s bohatými zkušenostmi, známý svou schopností skloubit komerční a umělecké aspekty své práce.

Fotografie

Web
A135 A136 A137

Kera studio

Mise Kera studia je krásná. Vyrábí keramiku a naučí vás u výroby keramiky relaxovat. Svým studiem i ateliérem chtějí dělat Brno zajímavějším místem pro život i turistiku.

Keramika
Vzdělávácí workshopy
Komunita

Web
A214

Kolagen.cc

Grafičtí designéři a fotografové, kteří sídlí u nás na KUMSTu i spolu s prvním brněnským barem, který skutečně neexistuje. Pozvěte si ale kluky na párty a udělají vám z ní neuvěřitelnou drinkovou smršť.

Gastronomie
Fotografie
Grafický design

Instagram
A135 A136 A137

Kvítka v bytě

Misí Kvítek v bytě je předávat zkušenosti vlastní i zkušenosti převzaté od našich babiček ostatním lidem, kteří by možná své pěstitelské snahy ukončili předčasně, protože jednoduše ještě nezjistili to, co kvítka potřebují.

Květinové realizace
Vzdělávání
Komunita

Web
A410

Kyle Kristoffersen

Communication Coach & Leadership Consultant

Communication strategy
Copywriting

LinkedIn
A314

Less & Better

Značky mají sílu měnit své okolí – špatné značky k horšímu, dobré značky k lepšímu. Brandingové studio, Less&Better je zde proto, aby pomáhalo vytvářet ty dobré. V každém svém projektu spojují strategii s designem a design s komunikací. Výsledkem naší práce jsou značky, které komunikují méně, ale zároveň lépe.

Branding

Web
B123 B124

MIKE ROFT

MIKE ROFT je indie label působící v rapu v Česku. Podařilo se jim dostat mezi hlavní hráče a spravují nejpřednější umělce v jejich žánru v Česku.

Hudební label

Web
B323 B324 B325

Na Ponku

Na ponku zachraňují rodinné příběhy a vzpomínky. Lukáš a Hana renovují starý nábytek po babičkách a zdánlivému odpadu vrací původní krásu, eleganci a citlivým přístupem jej vrací do současného interiéru.

Renovace nábytku

Web
A416

Eyrra.soulart

Pro Petru, která stojí za značkou Namäkko je důležité cítit se v tom, co nosí originálně a pohodlně, v materiálech, které jsou přírodní a kvalitní. Proto jsou všechny její produkty originály, šité pečlivě a s radostí právě u nás na KUMSTu.

Móda

Web
A410

Nestydo

Tvoříme vizuální identity, weby a spoustu dalšího pro velké i malé značky. Jsme rádi klientům oporou od začátku do konce.

Grafický Design
Vizuální Identita značky
Webdesign / UX/UI Design

Web
B232

Object Store

Zakladatelka object store Jana Longaverová má svoji kreativní kancelář nedaleko od samotného obchodu, který je na Údolní 25. Jeho posláním je přinášet design a krásu v podobě módy, módních doplňků ale i kurátorského výběru kousků do interiéru.

Móda
Design
Doplňky

Web
A306

Offstate

A multidisciplinary creative studio. Let’s make things bullshit-free.

Grafický design
Fotografie

Instagram
B228

Open content

Open content jsou osvětová a integrační instituce v oblasti „open“ aspektů naší společnosti, tedy zejména v oblastech otevřených dat, vzdělávání, výzkumu, přístupu ke státní správě, a dále v oblasti licenční rodiny Creative Commons, která představuje přístupnou možnost, jak přispět otevřené kultuře licencováním vlastních děl.

Právo v kreativních průmyslech

Web
A415

Pavel Holomek

Social media, CID/Brand, Events graphic, Print/Online graphic.

Grafický design
Ilustrace

Instagram
A408

Prokop Matěj

Prokopa baví práce s existujícím prostředím a hledání novych způsobu jeho využití. V rámci výzkumu se zajímá o společenské externality v městském prostředí. K dobré architektuře patří nedílně dobrá spolupráce s klientem, která má zásadní význam pro konečný výsledek.

Architektura
Interiérový design
Research

Web
B326

Prototýpci

Prototýpci mají v krvi podnikání, a tak ho zkouší i s dětmi. Realita děti baví a tak se naprosto přirozeně daří provést je světem kreativity, rozvíjet jejich schopnost plánovat a popsat projekt, řemeslné dovednosti, radost z přetváření reálných věcí, smysluplný a tvořivý přístup k digitálním technologiím, schopnost vidět problém, uvědomovat si svoje i cizí potřeby a hledat řešení.

Vzdělávání
Kreativita a podnikání

Web
B123 B124

RIBBY

Hudba a zvuk.

Sound design
Voiceover
Recording

Web
A415

Valentýna Landa Filípková

Valentýna vystudovala produktový design a aktuálně se věnuje výzkumu zaměřenému na environmentálně odpovědný design, materiálové inovace a mezioborovou kolaboraci. Založila také edukativní web Consciousdesign.cz.

Research
Materiálový design
Mezioborová spolupráce

Web

The Recipe

Jsme výrobci ovocných a bylinných sirupů. V našem portfoliu najdeš chuťové kombinace jako je třeba hruška & chilli, grep & černý čaj, ale také sirupy do gastra – chai, pumpkin spice, či tonicový koncentrát. A co naše sirupy spojuje? Především kvalitní suroviny, vysoký obsah ovoce, tradiční postupy vaření a macerace. Vše s maximální péčí a bez zbytečností!

Web

kollab

Jsme lifestylový obchod s pečlivě vybíranými evropskými značkami oblečení, kosmetiky a designovými objekty pro vaše každodenní rituály. Našimi pilíři jsou nadčasovost, kvalita, zodpovědná výroba a vědomé rozhodování, jak v životě, tak v nákupech.

Oblečení
Kosmetika
Design

Web

Josef Bátrla

Josef je advokátem, který se specializuje na právní služby v kreativních a kulturních průmyslech. Pomáhá tak všem různým tvůrcům s jejich právními problémy i ochranou jejich práv duševního vlastnictví. Díky Josefovi se tak tvůrci můžou soustředit na svou práci a nemusí plýtvat časem na „právní nesmysly“.

Právo v kreativních průmyslech

Web

Ondřej Imrýšek

Ondřej je videomaker, který zabrušuje do instagramových kampaní. S Annie Camel bychom chtěli vybudovat studio pro tvorbu internetového i reklamního obsahu a tvořit obsah i s ostatními influencery, kteří by toto studio navštěvovali. Miluji ve volném čase zkoušet emulovat film a tyto prvky vnášet do klientských videí.

Filmmaker
Fotograf

Instagram

@AnnieCamel

Annie vytváří inspirativní videobsah především pro holčičí publikum. Baví ji pracovat s lidmi, bavit lidi a komunikovat.

Influencerka

Instagram
B232

Suchá jehla

V ateliéru @suchá jehla vyrábí doplňky, šperky a oblečení - všechno handmade a z materiálů z druhé ruky.

Instagram
B318

To.Get.Her

TO.GET.HER je česká značka udržitelných svatebních šatů na míru a dámské ready to wear. Snoubí v sobě nadčasový design, kvalitní přírodní materiály a klade důraz na pohodlí zákaznic.

Móda

Web
B227

Tomáš Kučerovský

Tomás je ilustrátor a komiksový autor s více než dvacetiletou zkušeností v oboru, zabývá se knižní i časopiseckou ilustrací, komiksy, concept arty, storyboardy, architektonickými vizualizacemi a ilustracemi, whiteboard animacemi a sketchnotingem. Pracoval též na počítačových i deskových hrách.

Ilustrace

Instagram
A216 A217

Visualove

Visualove jsou "Multimediální architekti". Ve svém kreativním studiu na KUMSTu se zabývají tvorbou audiovizuálních instalací. Ve svých pracích kreativním a originálním způsobem propojují architekturu, světlo, video projekce a hudbu, díky čemuž se jim výborně daří odhalovat nečekané možnosti prostoru.

Instagram
A 112

Wooliere

Wooliere. (Not only) wool and leather fashion products, handcrafted in Brno.

Design
Móda
Šperky a doplňky

Instagram
A219

Zašívárna

Posláním spolku Zašívárna je popularizace a vzdělávání v oblasti ručních prací se zaměřením na moderní ruční výšivku. Projekt také podporuje seniory v začlenění do společenského života. Spolupracuje s tzv. vyšívacími babičkami, což jsou seniorky ze všech koutů ČR a SR. Vyrábíme vyšívací sady, ve kterých je vše k vyšití konkrétního vzoru: podrobný návod, nákresy stehů, vzor, pečlivě vybrané bavlnky, jehly a přenosová fólie. Dále šijeme interiérové a oděvní doplňky a pořádáme vyšívací a výtvarné kurzy pro veřejnost.

Móda
Vyšívací kurzy
Ruční práce

Web

Členové v konzultaci
Členové v konzultaci

Domem to teprve začíná! Komunita KUMSTu je ale širší, podívej se, koho rozvíjíme v podnikání skrze konzultace, networking nebo inkubační program.

AIRBŌ bags

Upcyklované tašky z nevybuchlých airbagů. Projekt AIRBŌ našel materiál na vrakovištích. Každé auto ukrývá 3-25 airbagů, které nezřídka končí ve spalovnách. Designérské duo Naranu Studio představuje možnosti jejich upcyklace.

Design
Móda
Upcyklace

Web

Plastic Guys

Plastic guys je průlomová firma v samotném srdci Evropy, která vyrábí desky a nábytek z recyklovaného plastu. Nejdůležitější je, aby si lidé uvědomili, jakou má plast hodnotu a zamezilo se používání jednorázových plastů. GOD panels vyráběné naší firmou budou vždy 100% recyklované a i opět recyklovatelné po jejich dosloužení. Jedná se o desky, které se dají použít v širokém spektru výrobků. Jak do exteriéru, tak i do interiéru. Vždy budou šetrné k životnímu prostředí. I za 200 let!

Design
Upcyklace

Web

KOGAA

Každá budova i jejich budoucí uživatelé mají svoji specifickou duši, kterou umějí a chtějí respektovat. To je vize mladého architektonického studia KOGAA, které se svou prací snaží ukázat, že dobrá architektura je víc než jen budova sama. Je to i prostor kolem ní a lidé, kteří se v něm pohybují.

Architektura
Urbanismus
Design

Web

Chceš vědět, co se v KUMSTu děje?

Děkujeme za tvůj zájem o KUMST.