Vydělej si tvorbou
Vydělej si tvorbou

Chceš začít nebo dál rozvíjet své podnikání? Ať už se zabýváš architekturou, designem, módou anebo jinou kreativní činností, poradíme ti, jak na to. Pokud teprve studuješ, případně už tvoříš a zatím nemáš IČO, není to žádnou překážkou.
Představ se nám ve formuláři a přijď na první nezávazné setkání.

Konzultace

Jak začít podnikat, kde vzít peníze, najít správné zákazníky, jak vytvořit značku, sestavit tým nebo jak se propagovat? Jak se prodat a přitom nezaprodat? S tím ti poradí naši interní konzultanti. Ať už máš založenou firmu, chystáš se začít nebo o podnikání teprve přemýšlíš. Konzultace jsou dotované Jihomoravským krajem a Městem Brnem a začínají nezávazným prvním setkáním.

Skupinové konzultace

Jsi začínající nebo středně pokročilý podnikatel a potřebuješ ve svém oboru posunout? Pomůžeme ti naplnit cíle, které si pro svůj projekt vytyčíš, pomocí edukativních a praktických workshopů s přizvanými experty na konkrétní oblasti podnikání. Program tvoříme ve spolupráci s účastníky – navazujeme na sdílení pokroku v jednotlivých projektech a následné potřeby. Programem kultivujeme podnikatelský mindset ve skupině podobně smýšlejících lidí, sdílíme věci z praxe a motivujeme se vzájemně k vytyčeným cílům. Setkávání probíhá dvakrát měsíčně po dobu 3 měsíců.

Vzdělávací akce

Součástí našeho obsahu je i kurátorovaný program přednášek, diskusí a workshopů s důrazem na vzdělávání a networking. Program koncipujeme měsíčně dle jednotlivých kreativních odvětví. Na akcích si rozšíříš znalosti o podnikání ve filmu, architektuře, médiích, marketingu, designu, herním průmyslu, AI či módě. Nechybí ani praktické informace z oblasti financí, práva a daní, bez kterých se při podnikání neobejdeš.

K intenzivnějšímu posunu svého projektu u nás můžeš absolvovat šestitýdenní kurz s ostatními pokročilými podnikateli. Po kurzu budeš vědět, jak se dostat k novým zákazníkům, jak na tvorbu nového produktu a taky si ujasníš své směřování v typu hospodaření.

Vzdělávací obsah

Vytváříme unikátní a veřejně dostupný obsah zaměřený na podnikání v kreativních průmyslech. Pokud ti nějaká akce na KUMSTu unikne, podívej se na náš e-learningový portál, kam postupně vybrané eventy přidáváme. Zaposlouchej se do našich podcastů s rozhovory s odborníky.

ŽIVÍM STUDIO NEBO FIRMU
ŽIVÍM STUDIO NEBO FIRMU

Podnikání je váš život, ale překvapila vás nečekaná výzva? Vznikalo vaše studio trochu nesystematicky a chcete mu dodat řád, doplnit si znalosti a třeba i opustit české prostředí? Přijďte se poradit s experty, kteří mají bohaté zkušenosti z mnoha kreativních oblastí.

Podpora

Studio už delší dobu funguje, zákazníci přicházejí, rozrůstá se tým, ale přišla nečekaná výzva? Přemýšlíte, jak svoji práci dostat i do zahraničí? A nebo je čas najít investora? Podpořit v tom mohou experti z JIC - JIC Experti, kteří zvládnou provést tématy finančního plánování, výroby, marketingu, HR, brandingu a dalších. Více než 80 expertů z celé republiky, napříč odvětvími. Konzultace jsou z 80 % dotované Jihomoravským krajem a Městem Brnem.

Komunita

Komunita KUMST+ má za cíl pravidelně propojovat podnikající kreativce z různých oborů za účelem sdílení zkušeností a vzájemné inspirace. Díky členství v ní můžete čerpat naše konzultace s experty, přednostně vědět o dotačních programech i společně připravovat obsah, který budeme přinášet na KUMST. Pokud chceš, aby ti nic neuniklo, připoj se do komunity na Discord.

Expertka pro členy komunity KUMST+

Jindra Vejvodová, brand manažerka a vizionářka marketingových strategií, je přesvědčená, že bez dobrého obsahu forma nefunguje. Právě proto ji fascinuje stavět nebo rekonstruovat příběhy značek, zejména těch, kde je stále v epicentru lidský um. Její rukopis najdete u Preciosa Lighting, Crystal Valley nebo Florentina. Zásadní pro ni byla zkušenost s řízením části filantropické nadace, kde se podporou umění apelovalo na veřejný obraz i zákonodárství. Jako klíčové téma kulturních a kreativních průmyslů vidí živo-bytí umělce/kreativce, a to skloňuje v různých souvislostech: „Řemeslo a umělecké řemeslo jsou důležitou součástí kulturnosti, a proto je důležité mu vytvářet prostor a věnovat pozornost. Je mi ctí k tomuto tématu na KUMSTu znovu přispět a podělit se o nové zkušenosti."

BOOSTER

Program pro start-upy se otevírá i kreativcům. Máš nebo zakládáš studio či firmu v JMK a hledáš cestu, jak své podnikání rozvíjet? Od KUMSTu i od JICu dostaneš experty a strávíš s nimi 6 měsíců intenzivního potkávání.

Máš produkt nebo službu? BOOSTER ti pomůže s jeho validací, hledáním cílových skupin a třeba i prodejem do zahraničí  Připoj se k firmám jako jsou Plastic Guys nebo AIRBO BAGS, které už programem prošly a vyšvihni se mezi úspěšné firmy Jihomoravského kraje.

Naši kreativní podnikatelé

Plastic Guys: Cirkulární design upečený v Brně

Sejde se Čech a Ital v Brně a ve staré pizza peci upečou z použitého plastu překrásné designové desky. Tohle není začátek vtipu. To je začátek inspirativního příběhu úspěšné značky Plastic Guys. Vtip je v tom, že zachraňují a znovu využívají plastový odpad – a to tak, že chytře.

VISUALOVE

Michal Okleštěk a Honza Machát aka VISUALOVE – v tom nejlepším slova smyslu bychom jim mohli přezdívat „Páni Hračičkové“. Už jako studenti architektury si hráli s návrhy, 3D modely, technologiemi, se světlem a s hudbou. A jejich projekty měly velký úspěch. Z koníčku a studentského přivýdělku se stalo podnikání. A z podnikání úspěšný byznys.

KOGAA: Ve všem, co děláme, se chceme rozhodovat správně

Každá budova i jejich budoucí uživatelé mají svoji specifickou duši, kterou umějí a chtějí respektovat. To je vize mladého architektonického studia KOGAA, které se svou prací snaží ukázat, že dobrá architektura je víc než jen budova sama. Je to i prostor kolem ní a lidé, kteří se v něm pohybují. 

Chceš vědět, co se v KUMSTu děje?

Děkujeme za tvůj zájem o KUMST.