Květen || měsíc designu
Květen || měsíc designu

Od středy 01. 05. 2024 00:00
Do pátek 31. 05. 2024 23:55
K
K
Kulturní a jiné Pro studenty a začátečníkyPro zkušené kreativce a studia

Květen bude v KUMSTu plný svěží designové inspirace. Prozkoumáme společně trendy v různých designových odvětvích – postupně se v našich prostorách setkají diskurzy industriálního, grafického, herního, ale třeba i generativního designu.

Krom toho ani tentokrát nebude chybět porce vzdělávacího programu. Mezi designem nás v květnu čekají především praktické svačinky zaměřené na to, jakými způsoby se dá dojít k tomu, aby nás kreativní činnost nejen dlouhodobě naplňovala, ale také spolehlivě uživila. Co tedy květen přinese? 

Zahájíme ho 6. 5. seminářem Kdo je můj zákazník?, na kterém nás Tamara Pavlechová uvede přehledně do problematiky cílových skupin a person.

Hned další večer (7. 5. v 18:00) už se ale ponoříme do designu vernisáží výstavy SPOLU, která bude oslavou 30 let spolupráce mezi mnoha subjekty. Co tedy SPOLU dokázali vytvořit studenti ateliéru industrial design bratislavské VŠVU pod vedením docenta Ferdinanda Chrenky a za podpory několika českých a slovenských značek a jednoho přidruženého ateliéru VŠVU? Přijď a uvidíš :)

15. 5. proběhne k výstavě doprovodný program zaobírající se průnikem tradiční a nejnovější technologie v současném industriálním designu. 

V rámci konference Brno Bold proběhne 16. 5. a 17. 5. pod naší střechou dvoudenní workshop s Michelle Losekoot, ve kterém si účastníci prakticky vyzkouší techniky pokořování svých kreativních bloků. 

16. 5. kromě session s Michelle otevřeme druhou výstavu měsíce, v 18:00 se s vernisáží výstavy MIND THE PASSAGE (site-specific generativního designu studentů FI Masarykovy univerzity) rozzáří KUMSTí chodba tak, jak to ještě nikdy nikdo nezažil – pozor, může obsahovat stopy synestezie.    

Nenechme se však ošálit efekty – KUMST byl, je a bude rozmanité místo s barvitou historií. Jak přesně? To se dozvíme na prohlídkách Open House Brno, které proběhnou 18. 5. a 19. 5. vždy od 14:00. 

V diáři žádného herního vývojáře a filmaře by nemělo chybět datum 22. 5. Akce Film + hry + pivo poslouží jako prostor pro setkání světů herního designu a filmové tvorby jakožto dvou odvětví, které k sobě možná mají mnohem blíže, než by se mohlo zprvu zdát. Dáme si spolu orosený škopek a třeba příjdeme na spolupráce, o kterých se nám ani nesnilo.

V souvislosti s výše zmíněnou konferencí Brno Bold se v KUMSTu odehraje odpoledne věnované špičkové typografii se vším všudy –minikonference Brno Bold Typo (24. 5.).

A nakonec květen uzavře praktická přednáška Kde vzít prachy? zaměřená na osvětu o zdrojích a způsobech financování kreativních projektů (29. 5.)

Nabídka v programu je široká, věříme, že si vybereš přesně tu, která se bude hodit tobě a budeme se moc těšit, s kým se na které akci uvidíme :)

 

< Zpět na výpis akcí