Open House Brno - prohlídka KUMSTu
Open House Brno - prohlídka KUMSTu

Sobota
29. 05. 2021
10:00
O
O
Kulturní a jiné

V rámci letošního ročníku Open House Brno se zapojujeme do programu a otevíráme KUMST k volné prohlídce. Na akci není nutné se dopředu registrovat, vstup je ze dvora Údolní 19.

Byla tu akademická menza, kino pro stavitele, umělecká škola i galerie. Nyní tu sídlí Kreativní hub KUMST, který podporuje ty, kteří se chtějí živit svojí tvorbou - ať už jsou to architekti, designéři, grafici nebo třeba herní vývojáři. Tvůrci mají v prostorách KUMSTu i svá vlastní studia. Původní budovu z 30. let minulého století sloužící administrativním účelům upravilo k novému užití architektonické studio KOGAA. Rozhodně ale nešlo o plošnou rekonstrukci, která by odstranila specifický ráz budovy - naopak se původní prvky zachovávají a do prostoru se dostalo více přírodního světla. Obnoveny byly také unikátní luxfery, které se dlouhá léta schovávali nad sníženým stropem. Probourávali se mimo jiné příčky, které se navrstvily během překotného měnění funkcí prostoru.

Venkovní fasáda ve dvoře zůstala ve stejné podobě, jako za fungování Fakulty výtvarných umění - grafity a malby na stěnách jsou často památkou na bývalé studenty umění. Současné interiérové vybavení je návrhem Denisy Strmiskové - interiérové designérky, která je známá například díky hostelu Long Story Short v Olomouci.

V době prohlídky KUMST ještě nebude plně vybavený, stojí tedy za to jej navštívit znovu na podzim a posoudit finální proměnu.

< Zpět na výpis akcí

Podívej se na další akce