Síla sebereflexe
Síla sebereflexe

Úterý
16. 01. 2024
17:00
S
S
Kulturní a jiné Pro studenty a začátečníkyPro zkušené kreativce a studia

V rámci měsíce ledna jsme si pro tebe připravili kreativně-edukativní program pro zklidnění a péči o svoje duševní zdraví v hektických začátcích nového roku.

Přemýšlíš, kde hledat prostor pro vlastní reflexi? Jaké jsou tvoje životní milníky, rituály a možnosti k zastavení se? Jak zachytit vlastní transformaci? Přijď si poslechnout více o tématu osobní reflexe společně s psychoterapeuty z Terapeutického přístavu.

 

Večer zahájíme komentovanou prohlídkou výstavy abstraktního umělce Robina Blažka, která nabízí zastavení se a možnost zkoumat důležité etapy našich životů. Navážeme panelovou diskuzí s autorem výstavy a dvěma psychoterapeuty - Danielem Wagnerem a Kateřinou Kuldovou z Terapeutického přístavu. Ve společné diskusi se zastavíme nad tématem vlastní osobní reflexe a jak na ni v běhu dní nezapomínat, nebo také co znamená v našich životech změna a transformace.

 

17:00  Komentovaná prohlídka výstavy Where do broken hearts go?

18:00  Panelová diskuze: Daniel Wagner, Kateřina Kuldová, Robin Blažek

 

Daniel Wagner
Daniel byl pět let terapeutem a kotelníkem v Terapeutické komunitě Kaleidoskop z. ú., která dlouhodobě pečuje o lidi s hraniční poruchou osobnosti a emoční nestabilitou. Stejně tak dlouho je ředitelem platformy pro začínající psychoterapeuty Terapeutický přístav z. ú. Věnuje se skupinové i individuální terapii. Vystudoval psychologii na Pražské vysoké škole psychosociálních studií a dokončil bakalářský obor na Fakultě humanitních studií. Má komplexní psychoterapeutické vzdělání v rámci PCA. V rámci České asociace pro psychoterapii se dlouhodobě věnuje kultivaci terapeutického prostředí. Ve volném čase jej baví práce se dřevem, divadlo, hraní počítačových her a rave parties.  
 
Kateřina Kuldová
Kateřina působí v Terapeutickém přístavu, věnuje se individuálním terapiím a spoluvytváří zázemí pro vstupní konzultace do terapeutických služeb. Pracuje také v denní skupinové stacionární péči a individuální psychoterapii v ambulanci psychosomatické kliniky. Mimo terapeutickou činnost působí jako lektorka v organizaci Nevypusť duši, která se věnuje především osvětě a prevenci v oblastech duševního zdraví. Vystudovala jednooborovou psychologii na Pražské vysoké škole psychosociálních studií, aktuálně v předatestační přípravě. Je frekventantkou psychodynamického psychoterapeutického výcviku a má vzdělání v krizové intervenci. Ráda tráví čas v horách, u malířského plátna a Kizomby.
 
Robin Blažek
Autor výstavy “Where Do Broken Hearts Go?” a brněnský abstraktní malíř kterého baví vizuálně zpracovávat příběhy, či jevy, které dokážeme často popsat pouze slovy. Díky jeho psychologicko-terapeutickému backgroundu se mezi jeho nejpřednější témata řadí samotní lidé, mezilidské interakce, osobní příběhy a psychologické aspekty života, které nemusí být výlučně vždy smyslem všech jeho obrazů. Jsou však nedílnou součástí jejich vzniku.

Vstupné:

< Zpět na výpis akcí