OPENCALL: NOVÍ ČLENOVÉ KUMSTU
OPENCALL: NOVÍ ČLENOVÉ KUMSTU

Pojď s námi budovat v Brně novou domovskou základnu tvůrců z kreativních a kulturních průmyslů!

Hledáme nové kreativce do KUMSTu, prostoru pro tvůrce z kreativních a kulturních průmyslů. Budujeme fyzické zázemí v objektu bývalé FaVU na Údolní 19 a tvoříme z něj nové místo pro vzdělávání, setkávání a podporu v rozvoji lidí, kteří se živí nebo chtějí živit vlastní tvorbou.

Členové si budou moct dlouhodobě pronajmout ateliér, studio, kancelář nebo místo ve sdíleném coworkingu. Nehledáme pouze nájemníky, ale lidi, kteří to s kreativou myslí vážně, rozvíjí sebe i svůj obor.

Myslíš, že je to přesně pro tebe? Vyplň nám dotazník a dej nám tak vědět, že s Tebou máme počítat!  

Deadline pro přihlášení je do 1. 2. 2021

Proč bych měl/a chtít být v KUMSTu?

KUMST je místo, kde se setkává umění s ryze praktickými dovednostmi. Propojujeme tvůrce z kreativních a kulturních průmyslů, nabízíme jim prostor, ale také vzdělávání v oblasti podnikání. KUMST je pro lidi, kteří se chtějí svojí tvorbou a kreativitou živit. Pomáháme kreativcům načerpat znalosti potřebné ke spuštění vlastního udržitelného podnikání, ale radíme i těm, kteří se v oboru pohybují už dlouho. Kromě vzdělávacích akcí ti zvládneme poradit při konzultacích s experty, v našem showroomu zase můžeš vystavit svoje práce nebo třeba uspořádat vlastní akci ve velkém sále.

K
K

Pro koho je KUMST?

Hlavní odvětví, které v KUMSTu rádi uvítáme a kterým zvládneme poradit i v oblasti jejich podnikání jsou z tzv. kreativních a kulturních průmyslů. Jde třeba o:

• Architektura • Hudba • Hry a videohry • Móda • Knihy a tisk • Rozhlas a televize • Reklama • Film a video • Design • Grafika • Fotografie • Software •

Přestože bychom tu chtěli být pro co nejširší škálu tvůrčích odvětví, jako každý projekt máme určité zacílení a víme, že tato odvětví zvládneme s našimi zkušenostmi podpořit nejlépe. Podporu tedy nedokážeme poskytnout třeba scénickým nebo výtvarným umělcům, umíme pomoci kreativcům, kteří mají potenciál k podnikání. 

Jaké jsou u vás prostory?

Ať už jsi samotář, nebo je vás celá banda - v KUMSTu najdeš prostor ideální velikosti. Máme tu místnosti od pár metrů čtverečních až po otevřené ateliéry velké skoro 80 m2. Na každém patře je k dispozici zasedačka a kuchyňka, ve spodním patře je velký sál pro tvoje akce. Kromě toho můžeš svoji tvorbu vystavit k prodeji v našem showroomu. To všechno ve funkcionalistické budově bývalé FaVU na Údolní 19, kterou citlivě opravujeme s interiérovou designérkou Denisou Strmiskovou a architektonickým studiem Kogaa. Budova A je čistší a uhlazenější, budova B zase bude vyhovovat punkovějším tvůrcům, stav místností se odráží i v cenách. Kromě kanceláří a studií je u nás taky možnost pronajmout si sdílené místo v coworkingu.

Kdy se k vám můžu podívat?

Pokud jsi ještě u nás na prohlídce nebyl a nechceš kupovat zajíce v pytli, nejbližší příležitost vidět KUMST je hned po Novém roce. Na celý leden plánujeme komentované prohlídky, registrace a informace najdeš na: www.kumstbrno.cz/akce . Dotazník nám můžeš vyplnit i v případě, že se na prohlídky zatím nedostaneš - budoucí členové se do prostoru budou moct podívat taky až po našem výběru.

 

C
C

Co když to nevyjde?

Jde o teprve druhý opencall. Jakmile se nastěhují tito kreativci, začneme pokoukávat po dalším termínu. Když to tedy nevyjde na poprvé, nic se neděje. Zároveň chceme, aby tu KUMST byl i pro ty, kteří u nás v nájmu zatím nebudou. Budem pro tebe pořádat třeba vzdělávací kurzy, přednášky, mentorské hodiny a workshopy, které ti pomohou posunout svoji tvorbu v živobytí. A s některým s dalších opencallů se k naší komunitě už třeba také připojíš!

Už jsem vyplnil/a dotazník po prohlídce

Tak to už u nás přihlášku máš, dotazník vyplňovat znova nemusíš.